czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZłote Dukaty Lubuskie dla ludzi z naszego regionu!

Złote Dukaty Lubuskie dla ludzi z naszego regionu!

Wręczono Nagrody Kulturalne Marszałka Województwa Lubuskiego. Złote Dukaty Lubuskie otrzymali Wojciech Brodziński oraz Katarzyna Truszkiewicz!

Na początku grudnia, w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie odbyła się gala wręczenia nagród kulturalnych marszałek województwa oraz Złotych Dukatów Lubuskich.

Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa przyznawana za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu. Nagrody honorowe stanowią statuetka i dyplom uznania. Decyzję o przyznaniu nagród podejmuje Zarząd Województwa Lubuskiego w formie uchwały.

Podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak podziękowała artystom i animatorom za ich zaangażowanie.

– To niesłychanie ważny dzień dla nas wszystkich w regionie lubuskim, bo kultura to jest to, co zostaje, gdy wszystko inne zostanie zapomniane. Kultura tworzy takie wartości, dla których warto żyć – mówiła marszałek. – To ludzie, którzy są wrażliwi, artyści, animatorzy kultury, twórcy, którzy konsekwentnie realizują swoją wielką misję i pasję. Sprawiają, że Lubuskie ma duszę. I to dzięki wam tutaj jesteśmy. Dziękuję wam za to, co robicie.

Złote Dukaty Lubuskie zostały przyznane ludziom z naszego regionu – dwóm osobom, które razem były zaangażowane w organizację Lubuskiego Lata Kulturalnego w Dąbiu, które stało się wydarzeniem wojewódzkim, wpisującym się mocno w kalendarz imprez organizowanych na terenie województwa lubuskiego, będąc przy tym jednocześnie jego wizytówką. Chodzi o Katarzynę Truszkiewicz i Wojciecha Brodzińskiego. Oczywiście to nie jest ich jedyne osiągnięcie.

Katarzyna Truszkiewicz – jest współwłaścicielem Ośrodka Wypoczynkowego TEMAR w Dąbiu i Kołatce, gdzie od 2020 roku rozpoczęła organizację Lubuskiego Lata Teatralnego, które w kolejnych edycjach przekształciło się w festiwal artystyczny prezentujący kabaret, operę i koncerty stand up, znany powszechnie jako Lubuskie Lato Kulturalne. W 2021 powołała Fundację Bawmy, której celem jest wpieranie rozwoju kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Jako Prezes fundacji podejmuje się szeregu inicjatyw wspierających kreatywność, twórczość dzieci i młodzieży w ramach warsztatów kabaretowych. W 2022 roku w ramach Lubuskiego Lata Kultury przeprowadziła warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych, które zostały zakończone wspólnym koncertem na scenie w Dąbiu, oraz warsztaty gastronomiczne z udziałem Joanny Brodzik. Od wielu lat organizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z województwa lubuskiego.

Wojciech Brodziński – inicjator powołania Centrum Aktywnego Seniora – Gmina Dąbie i Gmina Bobrowice.  Poseł – Senior Obywatelskiego Parlamentu Seniorów wszystkich kadencji. Przewodniczący Powiatowej Rady Seniorów wszystkich kadencji w Powiecie Krośnieńskim. Radny Senior Sejmiku Seniorów Województwa Lubuskiego. Przewodniczący Lubuskiej Delegatury  Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Ambasador Rzecznika Praw Obywatelskich Powiatu Krośnieńskiego. Inicjator powstania i długoletni Prezes UTW. Pan Wojciech Brodziński za swoje zaangażowanie odznaczony został: Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej 2018, Odznaką Zasłużony dla Województwa Lubuskiego 2017 r. Przez wiele lat poprzez swoją społeczną pracę aktywował różne środowiska województwa lubuskiego do działań społeczno-kulturalnych, m. in.: współorganizator Lubuskiego Lata Teatralnego 2020, 2021 i 2022, Lata z Książką – edycja 2020 i 2021. Moderował na wielu płaszczyznach szerokie spektrum społeczeństwa do aktywności na terenie województwa lubuskiego. Jego zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie, inicjowanie działań zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie.

Złote Dukaty Lubuskie otrzymały dotychczas 44 osoby. To doroczna nagroda za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
13.8 ° C
14.3 °
13.8 °
98 %
2.1kmh
40 %
czw.
24 °
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE