piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZnamy wyniki Olimpiady Segregacji. Która szkoła wygrała?

Znamy wyniki Olimpiady Segregacji. Która szkoła wygrała?

Olimpiada Segregacji jest wydarzeniem skierowanym do młodzieży, a zorganizowanym przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne. To wydarzenie sportowe połączone z edukacją. Poznaliśmy głównych zwycięzców.

Idea tej imprezy powstała jeszcze zanim wybudowany został nowy PSZOK i jest połączona z cyklem innych zajęć dydaktycznych, które prowadzimy. Olimpiada to swoisty sprawdzian wiedzy ekologicznej z lat ubiegłych – mówi w rozmowie z nami Wojciech Kliszewski, kierownik działu gospodarki odpadami KPWK.

Po czterech tygodniach rywalizacji poznaliśmy Mistrza Segregacji roku szkolnego 2022/23. W zawodach wzięło udział blisko 200 uczniów z ośmiu klas 5 z terenu Gminy Krosno Odrzańskie.

Klasy były podzielone na trzy grupy. Pierwsza rywalizowała w grach i zabawach sprawnościowych z elementami wiedzy ekologicznej. Druga rywalizowała w quizie wiedzy, a trzecia brała udział w grze miejskiej, która była koordynowana przez urzędniczki z magistratu.

Trzy pierwsze klasy otrzymały EKO wycieczkę, która odbędzie się początku kolejnego roku szkolnego. Pozostałe klasy otrzymały opminki od partnerów i sponsorów: Gmina Krosno Odrzańskie, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Fundacja RECAL, Fundacja sireco, ZUO International.

TABELA WYNIKÓW:

Miejsce 1 – Klasa 5 Szkoła Wężyska

Miejsce 2 – Klasa 5B Szkoła Podstawowa nr 2 KO

Miejsce 3 – Klasa 5B Szkoła Podstawowa nr 3 KO

Miejsce 4 – Klasa 5 Szkoła Osiecznica

Miejsce 5 – Klasa 5A Szkoła Podstawowa nr 3 KO

Miejsce 6 – Klasa 5 Szkoła Podstawowa nr 1 KO

Miejsce 7 – Klasa 5A Szkoła Podstawowa nr 2 KO

Miejsce 8 – Klasa 5C Szkoła Podstawowa nr 3 KO

Okazuje się, że w przyszłości do rywalizacji z uczniami z gminy Krosno Odrzańskie, mogą stanąć również inne szkoły – Wszystko zależy od możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ten cel. Zamierzamy w następnym roku wystąpić o dofinansowanie tej imprezy i zorganizować ją w większej skali – dodaje W. Kliszewski.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
9.1 ° C
9.3 °
8.8 °
70 %
4.3kmh
99 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE