poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Auto pełne migrantów [FILM]

Funkcjonariusze Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście oraz krośnieńscy policjanci zatrzymali jedenastu nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Wpadli podczas kontroli drogowej.

Policjanci krośnieńskiej drogówki podczas realizowanych działań „Prędkość ” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem, który w miejscowości Brzózka przekroczył prędkość i jechał bez wymaganych świateł. Już po chwili okazało się, że 18-latek będzie miał dużo większe problemy. Funkcjonariusze w samochodzie pozbawionym tylnych siedzeń, ujawnili leżących pod kurtkami jedenastu nielegalnie przebywają na terytorium Polski obcokrajowców. To obywatele Syrii i Iraku. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że dziesięciu zatrzymanych cudzoziemców w wieku od 17 do 33 lat, to obywatele Syrii. Wraz z nimi podróżował 23-letni Irakijczyk. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju, wszystkich cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Dziewięciu Syryjczykom, do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, zdeponowano paszporty oraz zobowiązano ich do zgłaszania się do siedziby Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście w ustalonych terminach. Natomiast jedyny w grupie 17-letni Syryjczyk trafił do placówki opiekuńczo wychowawczej. Z kolei 23-letni obywatel Iraku, decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Obcokrajowcy podróżowali w kierunku Niemiec samochodem osobowym marki Chrysler Voyager na polskich tablicach rejestracyjnych. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec. Czy ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto odpowie on także za wykroczenia drogowe.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
13.4 °
12.4 °
60 %
2.4kmh
76 %
pon.
11 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE