poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKto pojedzie w formacji młodzieżowej Falubazu?

Kto pojedzie w formacji młodzieżowej Falubazu?

W czwartek, 9 listopada, zielonogórski klub żużlowy ogłosił całą formację młodzieżową, która będzie reprezentować Falubaz z przyszłym sezonie. W PGE Ekstralidze jako juniorzy zielonogórskiej drużyny będzie jeździć trzech młodych żużlowców – Hurysz, Sadurski i Łopuski.

Drużyna Enei Falubazu na sezon 2024 jest już w komplecie. Zielonogórski klub żużlowy poinformował nie tylko o zawodnikach, którzy pojadą w formacji seniorskiej, ale też o młodych żużlowcach z formacji młodzieżowej.

Jednym z trzech juniorów Falubazu został Mateusz Łopuski. To 16-letni wychowanek Wybrzeża Gdańsk. Młody zawodnik zdobył licencję żużlową uprawniającą go do startów w najlepszych ligach żużlowych w maju 2022 roku. Jednak Łopuski swoją karierę sportową rozpoczął od występów na miniżużlu. Pojawił się także na torze przy W69, gdzie w 2021 roku wygrał rundę Pucharu Ekstraligi 250cc. W poprzednim sezonie występował w barwach Sparty Wrocław oraz startował w cyklu Nice Cup.

Kolejnym zawodnikiem formacji młodzieżowej w Falubazie jest Oskar Hurysz. 18-letni żużlowiec swoją licencję w klasie 500cc uzyskał w marcu 2021 roku w Lesznie, a niecały miesiąc później już debiutował w oficjalnych zawodach w dorosłym żużlu. Pod koniec 2021 roku dołączył do drużyny Stali Gorzów, a w poprzednim sezonie został wypożyczony do PSŻ Poznań, gdzie jeździł przeciwko m.in. zielonogórskiemu zespołowi. W meczu przy W69 zdobył w sumie 7 punktów z bonusem.

Oprócz Mateusza i Oskara do zielonogórskiej ekipy dołączył Krzysztof Sadurski. Jak informuje klub będzie to najbardziej doświadczony junior w drużynie. 20-letni zawodnik w poprzednim sezonie występował w drużynie Cellfast Wilków Krosno w PGE Ekstralidze. Jego średnia biegopunktowa w tych rozgrywkach wynosiła 1,12 punktu. Sadurski wygrał trzy z 50 przejechanych biegów.

Witamy w Zielonej Górze!

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE