czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLista zadań do Budżetu Obywatelskiego zamknięta. Głosowanie rusza 1 stycznia

Lista zadań do Budżetu Obywatelskiego zamknięta. Głosowanie rusza 1 stycznia

Znamy już ostateczną listę zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Zielonogórzanie mogą wybrać jeden spośród 49 projektów. 36 z nich dotyczy Miasta Zielona Góra, a 13 Dzielnicy Nowe Miasto. Głosowanie rozpocznie się 1 stycznia 2024 roku.

Coraz bliżej do poznania zadań, które będą realizowane z środków Budżetu Obywatelskiego. Przed nami ostatni etap, czyli głosowanie. Mieszkańcy zgłosili łącznie 62 projekty, z których komisja odrzuciła 14. Pomysłodawcy mieli jednak czas na odwołanie się od decyzji i jeden wcześniej odrzucony projekt znalazł się na liście głosowania.

1 stycznia 2024 roku zielonogórzanie będą mogli głosować na zgłoszone pomysły. W sumie jest ich 49, z czego 36 dotyczy miejsc na terenie Miasta Zielona Góra, a 13 – Dzielnicy Nowe Miasto. Mieszkańcy nowo przyłączonych terenów chcą m.in. budowy toru rowerowego w Starym Kisielinie, nowych dróg w Zawadzie czy zwiększenie bezpieczeństwa w Łężycy.

W „starej” Zielonej Górze zgłoszone projekty dotyczą m.in. budowy lub przebudowy obiektów sportowych, zagospodarowania terenów zielonych na terenie naszego miasta czy budowy wybiegów dla psów. Wszystkie zgłoszone projekty, na które będzie można głosować, wraz z opisami znajdziecie na stronie zielonagora.konsultacjejst.pl lub w poście poniżej:

Przypominamy, że w roku 2024 na Budżet Obywatelski zostanie przekazanych 7,5 miliona złotych. 20% tych środków pokryje zadania wykonane na terenie Dzielnicy Nowe Miasto, a 80% zadania w Mieście Zielona Góra. Głosowanie na zgłoszone projekty rozpocznie się dokładnie minutę po północy 1 stycznia 2024 roku i będzie trwać przez 2 tygodnie, do 14 stycznia do godziny 23:59. Wyniki głosowania poznamy tydzień później, w niedzielę, 21 stycznia.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.3 ° C
2.3 °
2.3 °
90 %
2kmh
90 %
czw.
9 °
pt.
7 °
sob.
5 °
niedz.
6 °
pon.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE