czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMasz klocki LEGO i nie wiesz, co z nimi zrobić? Oddaj do...

Masz klocki LEGO i nie wiesz, co z nimi zrobić? Oddaj do mediateki!

Na miłośników klocków LEGO czeka ciekawe wydarzenie. Międzynarodowy dzień LEGO przypada na 28 stycznia, a dzień wcześniej w Mediatece Góra Mediów odbędą się specjalne obchody właśnie z klockami w roli głównej! Aby impreza się udała, można oddać swoje zbiory.

Swoją okrągłą rocznicę klocki LEGO świętowały w 2023 roku. W tym mija już 66 lat, odkąd Ole Kirk Christiansen opatentował swój pomysł na klocki. Od lat pojawiają się one w naszych domach, sprawiając radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Nic dziwnego, że w ofercie znajdują się zestawy także dla starszych miłośników klocków.

Niektórzy z nas z pewnością mają ukryte zbiory klocków LEGO, które nie mieszczą się już w jednym ani w dwóch pojemnikach. Można temu zaradzić, zanosząc klocki do Mediateki Góra Mediów w Zielonej Górze. Pracownicy tego miejsca zbierają obecnie wszystkie rodzaje klocków: Duplo, LEGO Technic czy całe zestawy, aby wykorzystać je do wspólnej zabawy pod koniec stycznia.

W planach Mediateki Góra Mediów jest utworzenie stałej przestrzeni dla miłośników budowania konstrukcji z kloców LEGO, ale aby było to możliwe, potrzebne są spore zbiory klocków. Dzięki takiemu rozwiązaniu, młodzież i dorośli mieliby swoje miejsce, aby puścić wodze fantazji i kreatywności, a także na naukę programowania robotów LEGO.

Do wydarzenia w mediatece zostało jeszcze trochę czasu. Warto więc odwiedzić swoje strychy lub piwnice, a może zrobić porządek w klockach, które na co dzień obserwujecie w szafkach i dać im drugie życie. W razie dodatkowych pytań dotyczących zbiórki klocków LEGO można zgłaszać się do Mediateki Góra Mediów telefonicznie pod numer: 68 45 32 615 lub mailowo na adres: goramediow@wimbp.zgora.pl.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE