wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMiędzynarodowy Dzień Studenta. Uniwersytet Zielonogórski świętuje aż dwa dni!

Międzynarodowy Dzień Studenta. Uniwersytet Zielonogórski świętuje aż dwa dni!

17 listopada to Międzynarodowy Dzień Studenta. To święto będzie obchodzone także na Uniwersytecie Zielonogórskim, ale kilka dni wcześniej. Obchody na naszej uczelni odbędą się w środę i w czwartek, 15 i 16 listopada.

Pierwszy dzień świętowania na Uniwersytecie Zielonogórskim przypada na 15 listopada. To właśnie wtedy o godzinie 18:00 w auli uczelni na kampusie A przy ulicy Podgórnej 50 odbędzie się koncert  Studentów Instytutu Muzyki UZ z okazji Dnia Studenta: „Studenci – studentom”. Organizatorzy informują, że podczas tego wydarzenia będzie można usłyszeć przeboje z polskich i zagranicznych przebojów musicali oraz piosenek w stylu pop, soul, rock i R&B. Nie zabraknie także muzyki jazzowej.

Następnego dnia, w czwartek, studenci i studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą wziąć udział w grze terenowej „City Game”. W zabawie można uczestniczyć w drużynach. Każdy z uczestników lub każda z grup będzie mieć do wykonania sześć zadań znajdujących się w różnych punktach w naszym mieście. Ważnym elementem będzie umiejętność pracy z mapą. Pierwsze trzy zespoły otrzymają nagrody. Start i meta gry będą się znajdować na parkingu przy Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Gra rozpocznie się o godzinie 12:00.

Po zakończeniu gry, około godziny 14:15, na Kampusie A w Domu Studenckim „Piast” zostanie odsłonięty oryginalny szyld Klubu „U Jana”. Był to pierwszy zielonogórski klub studencki, który działał w latach 1971-2000 i był miejscem imprez społeczności studenckiej. Powstawały tam także kabarety, a nawet organizowane były zabawy Bachanaliowe.

Dodatkowym punktem programu Dnia Studenta jest impreza studencka w Klubie „U Ojca”. To zabawa zorganizowana przez  Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na imprezę każdy student i każda studentka wejdzie za darmo – wystarczy okazać legitymację studencką. Początek świętowania w klubie o godzinie 21:00.

Więcej szczegółów na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Studenta znajdziecie w wydarzeniu Uniwersytetu Zielonogórskiego.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.1 °
85 %
7.5kmh
88 %
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE