sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzecz1500 kg darów pojechało z Międzyrzecza na Ukrainę

1500 kg darów pojechało z Międzyrzecza na Ukrainę

Wczoraj, tj. w niedzielę (27.03) w południe z Międzyrzecza wyjechało auto zapakowane po brzegi darami dla Ukrainy. To pomoc niezbędna krajowi, w którym obecnie trwa wojna.

Po raz kolejny mieszkańcy Międzyrzecza nie zawiedli dzięki czemu udało się zebrać i profesjonalnie zapakować 1500 kg rzeczy, które pojechały bezpośrednio na Ukrainę. Nie zabrakło pampersów, ubrań, pościeli, kołder, poduszek, długoterminowej żywności, a nawet kul ortopedycznych.

Dary pochodzą z punktów zbiórek znajdujących się w biurze przy ul. Marcinkowskiego 75 oraz w jednym z niedziałających oddziałów szpitala w Obrzycach. To stamtąd niezbędne rzeczy trafiają bezpośrednio na Ukrainę.

– Moje busy raz w tygodniu wywożą zebrane przez nas dary do Tomaszowa Lubelskiego skąd trafiają do polskiej szkoły we Lwowie, do Chełma do punktu obsługi uchodźców, do Hrubieszowa do zaprzyjaźnionej Pani Burmistrz Marty Majewskiej oraz poprzez jednego z naszych wolontariuszy do Żytomierza pod Kijowem, skąd rozprowadzane są wśród potrzebujących. Planujemy robić to do czasu kiedy będzie co wozić i dla kogo – przyznaje Jacek Bełz, organizator akcji pomocowych dla Ukrainy.  

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie rozpoczęła się 24. lutego kiedy to kraj ten został zaatakowany przez Rosjan (z rozkazu Władimira Putina). Od tamtej pory Ukraińcy dzielnie bronią swojej wolności. Kobiety i dzieci, którzy mają taką możliwość uciekają za granicę, a mężczyźni zawzięcie walczą na froncie nie pozwalając Rosjanom zyskać przewagi. W wielu częściach Ukrainy, głównie na wschodzie czy też w stolicy i okolicach sytuacja jest bardzo poważna. Ukraińcy, którzy zostali na miejscu potrzebują wsparcia i pomocy płynącej z innych krajów. Dlatego też między innymi w całej Polsce organizowane są zbiórki najpotrzebniejszych artykułów. W Międzyrzeczu potrzebne rzeczy można przynosić do wspomnianych wyżej punktów, tj. biuro przy Marcinkowskiego 75, szpital w Obrzycach, ale też do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury oraz do Szkoły Podstawowej nr 1.  

W tej chwili najbardziej potrzebne są takie artykuły jak: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, płaszcze przeciwdeszczowe, płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe, woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik), zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9 ° C
9 °
8.2 °
97 %
2.9kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
6 °
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE