sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKoniec z maseczkami i kwarantanną

Koniec z maseczkami i kwarantanną

Rząd zmniejsza restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.  Już od dzisiaj (tj. 28.03) nie trzeba nosić maseczek w sklepach, galeriach czy komunikacji miejskiej. Nie będzie też kwarantanny oraz izolacji.

Mimo, że od dzisiaj nie ma już oficjalnego nakazu noszenia maseczek w przestrzeni publicznej to rząd wciąż rekomenduje to rozwiązanie w celu poprawy własnego bezpieczeństwa. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie dotyczy placówek medycznych, tam wciąż należy zasłaniać nos i usta.

Rząd zdecydował też o zlikwidowaniu narzuconej z góry kwarantanny i izolacji oraz kwarantanny po przyjeździe do Polski. Osoby zakażone będą mogły skorzystać ze zwolnienia lekarskiego. Wszystko między innymi dlatego, że w całej Polsce spada ilość zakażeń.

— Sytuacja międzynarodowa i prognozy są pozytywne. Do końca kwietnia będziemy mieli znaczną redukcję zakażeń i hospitalizacji — powiedział Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

Wczoraj (tj. 27.03) w Polsce odnotowano 3494 zakażenia i 7 przypadków śmiertelnych. W województwie lubuskim na koronawirusa zachorowało 135 osób. Przypomnijmy: pandemia rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. Do Polski wirus Sars-Cov-2 dotarł w marcu 2020 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
72 %
3.6kmh
73 %
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE