piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzecz280 tysięcy złotych na remont mieszkań komunalnych

280 tysięcy złotych na remont mieszkań komunalnych

Gmina Międzyrzecz otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości prawie 280 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na gruntowny remont pięciu lokali komunalnych. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na prace.

278 tysięcy 519 zł – dokładnie taką kwotę przyznało gminie Ministerstwo Rozwoju i Technologii z przeznaczeniem na remont oraz zasiedlenie pięciu pustostanów. Burmistrz gminy Międzyrzecz, Remigiusz Lorenz, odebrał już symboliczny czek.

– Dzięki tej dotacji będziemy mogli wyremontować pięć pustostanów, które obecnie ze względu na fatalny stan stoją puste. Z własnego budżetu wyłożymy na te zadanie niespełna 60 tysięcy złotych i pięć rodzin dostanie klucze do mieszkań – zaznacza burmistrz.

W lokalach będą mogły zamieszkać osoby z trudną sytuacją materialną. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie rozpoczną się prace. Jak informuje gmina: prawdopodobnie jeszcze we wrześniu ogłoszony zostanie przetarg i od jego przebiegu zależeć będą dalsze kroki. Im szybciej uda się znaleźć wykonawcę, tym szybciej będzie można przystąpić do remontu mieszkań.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE