czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBasior wjechał do remizy. Powitano go jak gwiazdę!

Basior wjechał do remizy. Powitano go jak gwiazdę!

W miniony piątek (21.04) odbyło się uroczyste przywitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który trafił do strażaków-ochotników z Wyszanowa. Pojazd, ozdobiony kokardami i kwiatami, zajechał pod remizę wśród okrzyków radości i braw. Były także… race!

Nowy wóz strażacki jest gotowy do akcji

To było naprawdę wielkie wydarzenie! Co prawda nowy pojazd trafił do Wyszanowa jeszcze przed Wielkanocą, gdzie na placu przed ratuszem został zaprezentowany mieszkańcom, to dopiero teraz odbyło się jego uroczyste powitanie.

Wóz podjechał pod remizę w towarzystwie pojazdów z innych jednostek OSP. A to wszystko w iście gwiazdorskiej oprawie! Były brawa, zdjęcia, a nawet fajerwerki! Do tego strażacy odpalili race – wszystko to oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (a nawet jeśli coś by się wydarzyło to przecież na miejscu nie brakowało strażaków w każdej chwili gotowych do działania).

Nowy samochód zastąpi starego Magirusa, który służył w OSP już prawie pół wieku!

Nowoczesne wyposażenie, duża pojemność – jednym słowem: Basior

Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy został nazwany Basiorem. Dlaczego? Jak tłumaczą strażacy: to nawiązanie do pomnika wilka, zastrzelonego w 1852 roku w pobliskich lasach.

Basior (ten na czterech kółkach) to pojazd na podwoziu MAN-a. Posiada zbiornik na wodę o pojemości 4 tys. litrów oraz dodatkowy na 400 litrów środka pianotwórczego. Jest też oczywiście wyposażony w nowy sprzęt, niezbędny strażakom do gaszenia pożarów.

Jego koszt to ponad 1 milion 19 tysięcy złotych, z czego część środków to dotacje przyznane na ten cel.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
97 %
2.6kmh
23 %
czw.
23 °
pt.
29 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE