poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBezpłatna nauka języka polskiego dla uchodźców

Bezpłatna nauka języka polskiego dla uchodźców

Już w kwietniu w Międzyrzeczu ruszą darmowe kursy z języka polskiego. Skierowane one będą do Ukraińców, którzy ze względu na wybuch wojny musieli opuścić swój kraj. Obecnie trwają zapisy.

Zajęcia prowadzone będą w Bibliotece Publicznej Miasta i gminy Międzyrzecz. Będą mogli wziąć w nich udział zarówno dorośli, jak i dzieci czy młodzież. Najpierw jednak niezbędne jest złożenie odpowiedniego zgłoszenia, w którym zainteresowane osoby wyrażą chęć uczestnictwa w zajęciach. Można to zrobić elektronicznie wysyłając maila na adres: promocja@miedzyrzecz.pl. Jest na to czas do końca marca. Szczegółowe informacje na temat kursów można uzyskać pod numerem telefonu: (+48) 95 742 69 73.

Przypomnijmy: na Ukrainie, od 24. lutego trwa wojna. To właśnie wtedy, z rozkazu Władimira Putina na kraj najechały wojska rosyjskie. Od tamtej pory Ukraińcy dzielnie bronią swojej wolności. Z kolei kobiety i dzieci opuszczają kraj, aby ratować swoje życie. Do tej pory do Polski przybyło ponad 2 mln uchodźców. Tutaj próbują tymczasowo ułożyć sobie życie, dlatego właśnie organizowane są kursy z nauką języka polskiego. Znajomość polskiego ułatwi im m.in. zdobycie pracy, załatwienie spraw i pomoże w usamodzielnieniu się.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
-2 ° C
-2 °
-2 °
88 %
2.1kmh
79 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE