niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraTo wojna z Rosją, nie z Marszałkiem.

To wojna z Rosją, nie z Marszałkiem.

Kolejny raz rzucone w przestrzeń publiczną bzdurne oskarżenia muszą być prostowane, bo zamiast pomagać wolontariuszom i tworzyć przestrzeń do pomocy wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk atakuje władze Urzędu Marszałkowskiego.

Na antenie Radia Zielona Góra wiceprezydent Kaliszuk pozwolił sobie skrytykować władze województwa, że ta zwróciła się do Wojewody Lubuskiego o możliwość rekompensaty środków poniesionych na przygotowanie transportu na Ukrainę. Dopytywał czy to była pomoc, czy usługa, zapominając całkowicie ile innych działań wykonał Urząd Marszałkowski od przekazanych karetek po wsparcie dla okręgów ukraińskich szpitali i centrum pomocowym w sali kolumnowej.

Niestety okazało się, że wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk pomylił zestawienie na wniosek Wojewody z wnioskiem o płatność

Jego sugestie spotkały się z twardą odpowiedzią marszałek Elżbiety Anny Polak – Zarząd województwa na prośbę Wojewody przygotował zestawienie pomocy, jakiej Urząd Marszałkowski udzielił Ukrainie. Jest to kwota ponad 7 mln zł. To nie jest wniosek o zwrot, chociaż z przekazów Wojewody i Rządu RP jasno wynika, że koszty powinny być refundowane – odpowiada w nagranym filmie – To nie wojna z Marszałkiem, tylko wojna z Rosją. Powinniśmy być solidarni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.5 ° C
6.2 °
3.4 °
83 %
5.3kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
3 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE