piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBiegacze z Międzyrzecza nie obronili tytułu, ale stanęli na podium

Biegacze z Międzyrzecza nie obronili tytułu, ale stanęli na podium

Przed weekendem odbyła się II Biegowa Bitwa Miast. Równocześnie na stadionach w trzech miastach, tj. w Międzyrzeczu, Świebodzinie i Sulechowie biegacze robili okrążenia i zapisywali kilometry na konto swojego miasta.

W całym przedsięwzięciu chodziło o to, by przebiec jak najdłuższy dystans. Przez dwie godziny można było biegać bez przerwy, można było zrobić okrążenie i zejść z bieżni, a następnie wrócić. Celem było po prostu zrobienie jak największej liczby kółek.

W ubiegłym roku najwięcej kilometrów zaliczyli właśnie międzyrzeczanie. Tym razem nie udało im się pobić wyniku.

– W biegu wystartowało około 80 mieszkańców, którzy łącznie zrobili 563 okrążenia, czyli pokonali 225 kilometrów i 200 metrów, co dało naszemu miastu trzecie miejsce – informuje Grzegorz Rydzanicz, dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, organizator.

Jak podkreślał burmistrz Międzyrzecza Remigniusz Lorenz, w tym wypadku nie wynik był najważniejszy a dobra zabawa i spędzanie aktywnie czasu. Samo bieganie niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, kształtuje sylwetkę, poprawia komfort snu, wzmacnia płuca, poprawia układ sercowo-naczyniowy i zapobiega depresji.

Przypomnijmy: na stadionie w Międzyrzeczu co wtorek organizowane są Biegowe Wieczory (kolejny już dzisiaj). Biegacze zbierają się o godzinie 19:00 i przez półtorej godziny mają do dyspozycji stadion. Udział bezpłatny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
26 ° C
26 °
25.9 °
60 %
4.4kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE