niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBurmistrz Międzyrzecza otrzymał wotum zaufania

Burmistrz Międzyrzecza otrzymał wotum zaufania

Na wczorajszej (23.06) sesji Rady Miejskiej Remigiusz Lorenz, burmistrz Gminy Międzyrzecz jednogłośnie otrzymał od radnych absolutorium i wotum zaufania. To oznacza, że popierają jego ubiegłoroczną pracę.

Absolutorium związane jest z wykonaniem budżetu. Przyznanie go burmistrzowi przez radnych oznacza, że ubiegłoroczny budżet został w ich opinii zrealizowany dobrze i prawidłowo. Z kolei wotum zaufania, jak sama nazwa wskazuje, oznacza nic innego niż to, że radni wyrażają zaufanie do działalności burmistrza w tamtym roku.

Włodarze gminy byli w tej kwestii jednogłośni. Dziewiętnaście osób głosowa za, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.

„Gratulacje złożyli burmistrzowi jego najbliżsi współpracownicy oraz kierownicy gminnych instytucji i tzw. zakładów budżetowych” informują urzędnicy na oficjalnym Facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz.

Sam burmistrz podkreślił, że sprawne działanie gminy to zasługa nie tylko jego, ale całego sztabu pracowników samorządu. To dzięki wspólnej pracy gmina może się rozwijać i realizowanych jest w niej coraz więcej inwestycji.

Wotum zaufania oraz absolutorium udzielane jest co roku przewodniczącym miast, gmin, itd.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
22 ° C
22 °
22 °
47 %
2.3kmh
18 %
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE