czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jedź bezpiecznie na wakacje. Wzmożone kontrole na drogach

Jedź bezpiecznie na wakacje. Wzmożone kontrole na drogach

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami lubuscy policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach. Będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców czy uprawnienia do kierowania. Będą też przede wszystkim zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów.

W końcu nadszedł jeden z ulubionych dni wszystkich uczniów i nauczycieli. Rozpoczynają się wakacje i można odetchnąć od lekcji, zadań domowych, sprawdzianów i kartkówek. Jak zawsze rozpoczynają się też letnie podróże. Bo przecież czym byłyby wakacje bez wyjazdu nad morze czy w góry? To z kolei powoduje wzmożony ruch na drogach.

Dlatego tez już od piątku (24.06) na lubuskich drogach można się spodziewać częstszych kontroli policyjnych.

– Funkcjonariusze drogówki wykorzystując nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz laserowe mierniki prędkości będą eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, dla których nie będzie taryfy ulgowej. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii – informuje Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mundurowi będą też zwracać uwagę na sposób przewożenia pasażerów w aucie, czyli między innymi to czy każdy ma odpowiednio zapięte pasy, a najmłodsi korzystają z fotelików. Na wyposażeniu patroli drogowych znajdują się również alkotesty i testy narkotykowe.

– Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie, że wypity przez nas alkohol w dniu poprzednim może znajdować się jeszcze w naszym organizmie, to przesuńmy godzinę wyjazdu i sprawdźmy swój stan w najbliższej jednostce Policji, gdzie możemy to zrobić w sposób całkowicie anonimowy i bezpłatny – dodaje Karol Florczak.

Pamiętajmy, ze wyruszając w podróż należy się do niej odpowiednio przygotować. Chodzi między innymi o dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, tj. oświetlenia, ciśnienia, opon czy ilości płynów eksploatacyjnych. Jadąc w daleką drogę warto też zaplanować sobie postoje, przejść się, wypić kawę. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo własne, najbliższych oraz innych użytkowników ruchu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-1.7 ° C
-1.7 °
-1.7 °
56 %
3.8kmh
8 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
8 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE