niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczCoraz lepszy sprzęt do ratowania życia. Kolejny wóz dla strażaków z Kaławy

Coraz lepszy sprzęt do ratowania życia. Kolejny wóz dla strażaków z Kaławy

Do końca tego roku funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaławie będą mogli korzystać z nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Sprzęt zostanie kupiony dzięki gminnej dotacji i środkom własnym jednostki. Umowa na dofinansowanie została już podpisana.

Nowy wóz strażacki na podwoziu ciężarówki Man to gwarancja jeszcze większego bezpieczeństwa, o które każdego dnia niestrudzenie walczą strażacy. Kupno pojazdu ratowniczo-gaśniczego nie jest jednak łatwą sprawą, ponieważ jego koszt oscyluje w granicach prawie 1 mln 300 tys. zł.

Na tak duży wydatek jednostka OSP nie mogła sobie pozwolić, dlatego z pomocą przyszli gminni radni, którzy zdecydowali o przyznaniu dotacji na ten cel w kwocie ponad 655 tys. zł. Dzięki środkom własnym jednostki oraz dofinansowaniu możliwy jest zakup nowego auta.

Nowy pojazd poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i wypoczywających w naszej gminie turystów oraz ułatwi naszym strażakom-ochotnikom dojazd i prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych – przyznała Agnieszka Śnieg, zastępca burmistrza Międzyrzecza.

Przypomnijmy: to już kolejny pojazd ratowniczo-gaśniczy, który w ostatnim czasie trafił do jednostek OSP z terenu gminy Międzyrzecz. Podobny wóz, w kwietniu otrzymali też strażacy z Wyszanowa.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE