czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNadzwyczajna Sesja Rady Miasta ws. pożaru w Przylepie już w piątek

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta ws. pożaru w Przylepie już w piątek

Pożar w Przylepie to jedna z największych katastrof ekologicznych w Zielonej Górze. Mieszkańcy oczekują odpowiedzi na pytania oraz jasnej informacji. Radni złożyli wniosek o Sesję Nadzwyczajną, która odbędzie się w piątek, wcześniej jednak prezydent zwołuje własną…

Jeżeli chcieliście zobaczyć kolejne polityczne zagrywki prezydenta Janusz Kubickiego to właśnie będą one miał miejsce w najbliższy piątek (28 lipca). Jak już informowaliśmy we wtorek (25 lipca) siedmiu radnych złożyło wniosek o jak najszybsze zwołanie sesji nadzwyczajnej. Przedstawili porządek sesji, gdzie wpisali najważniejsze pytania i chcieli, aby odbyła się na zasadach dyskusji.

Dzień później prezydent miasta Janusz Kubicki złożył swój własny wniosek o sesję nadzwyczajną gdzie w programi mamy głównie informacje służb i podjęcie apelu, bez żadnych dyskusji, czy możliwości zadawania pytań – chyba że zgodzi się na to wnioskodawca, czyli on sam. Efekt?

W piątek będziemy mieli dwie sesje. Pierwsza prezydencka o 15.00, druga radnych opozycji o 18.30. Jak pewnie można się domyślić, radni prezydenccy i PiS wezmą udział jedynie w tej pierwszej, a można się spodziewać, że i sam prezydent w tej drugiej już nie będzie uczestniczył.

Nie zmienia to faktu, że społecznicy już roznoszą ulotki i zapraszają na sesję od godz. 15.00. Chcą, aby przyszli mieszkańcy i sami zadali pytania radnym i prezydentowi. Utworzono również wydarzenie w mediach społecznościowych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE