niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczDroga w Żółwinie będzie gotowa w grudniu

Droga w Żółwinie będzie gotowa w grudniu

Roboty związane z przebudową gminnej drogi w Zółwinie są już na finiszu. Jak zapewnia wykonawca: całość zostanie udostępniona mieszkańcom jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Droga całkowicie się zmieni!

Chodzi o remont drogi prowadzącej od skrzyżowania w centrum wsi Żółwin w kierunku Obry. Jej przebudowa była konieczna z uwagi na fatalny stan nawierzchni, czyli m.in. głębokie dziury, na których nietrudno było o uszkodzenie auta. W rejonie tej drogi brakowało także oświetlenia co z kolei stwarzało zagrożenie dla mieszkańców.

Już niedługo sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jak informują urzędnicy: za trzy, góra cztery tygodnie skończą się prace budowlane i mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej drogi. Postęp prac jest bardzo zaawansowany: gruntowna nawierzchnia została już wykorytowana, utwardzona i wyłożona kostką.  

Nowa droga będzie mieć pięć i pół metra szerokości, dwumetrowy chodnik i nowe oświetlenie. Powstał też łącznik między budowanym odcinkiem i drogą powiatową z Międzyrzecza przez Żółwin do Kuligowa i dalej do Pszczewa.

Robotami zajmuje się firma Brubet, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to 1 milion 290 tysięcy złotych, przy czym 786 tysięcy złotych to dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

To już kolejna inwestycja, która zostanie zakończona przed świętami. Wcześniej informowaliśmy też o finiszu prac związanych z budową ulicy Długiej:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
18 ° C
18 °
17 °
74 %
6.3kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE