piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczDziewięć firm chce wybudować kanalizację w Nietoperku

Dziewięć firm chce wybudować kanalizację w Nietoperku

Wszystko wskazuje na to, że przetarg dotyczący wyłonienia wykonawcy kanalizacji rozstrzygnie się zgodnie z planem. Urzędnicy otworzyli już oferty i, jak się okazało, aż dziewięć firm chce się zająć pracami! To oznacza, że przetarg będzie można rozstrzygnąć, a same prace już wkrótce będą mogły się rozpocząć.

Nie dość, że są chętni do robót (a w obecnych czasach nie jest to takie oczywiste) to jeszcze większość firm zaproponowała za wykonanie inwestycji mniejszą kwotę niż planowali wydać urzędnicy.

Na budowę kanalizacji gmina Międzyrzecz zamierzała przeznaczyć 8 mln 800 tys. zł. Najniższa ze zgłoszonych ofert opiewała na 5 mln 535 tys. zł, z kolei najwyższa na ponad 10 mln 375 tys. zł. Pięć ofert mieści się w kwocie zaproponowanej przez urzędników.

Teraz czas na weryfikację ofert i wybranie tej najkorzystniejszej. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który następnie będzie 360 dni na realizację zamówienia. To oznacza, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli rezygnować z przydomowych szamb, by mniej płacić za ścieki i ich oczyszczanie. Ponadto, bez szamba będzie po prostu wygodniej.

Przypomnijmy: budowa kanalizacji sanitarnej w Nietoperku to kolejny etap budowy proekologicznej sieci, której pierwszym etapem była budowa kanalizacji w Kęszycy Leśnej. Inwestycja obejmuje zarówno budowę kanalizacji sanitarnej jak i wykonanie kolektora tłocznego. Na to zadanie Gmina Międzyrzecz dostała rządowe dofinansowanie w wysokości 5 milinów złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23.7 °
23 °
44 %
4.6kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE