czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczFunkcjonariuszka „Peri” gotowa do służby!

Funkcjonariuszka „Peri” gotowa do służby!

W szeregi międzyrzeckiej policji wstąpił wyjątkowy funkcjonariusz. Wyjątkowy, bo… na czterech łapach! Peri ton owczarek holenderski, który będzie wspierał mundurowych w ich codziennych zadaniach. Taki pomocnik to skarb!

Peri to suczka do zadań specjalnych!

Owczarek ukończył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam Peri wyspecjalizowała się w zadaniach patrolowo-tropiących. Na służbie jest już od kilku dni.

– Głównymi zadaniami jakie przed nią stoją są poszukiwania osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw. Na co dzień jednak stanowi pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, przy zatrzymywaniu osób oraz ich doprowadzaniu i konwojowaniu – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Pomoc psów jest dla funkcjonariuszy nieoceniona, ponieważ sprawdzają się tam, gdzie ludzie nie dają rady. Ich wyjątkowy węch, wzrok i czujność sprawiają, że potrafią znaleźć nawet najgłębiej ukryte przedmioty i ludzi, a do tego zawsze dbają o bezpieczeństwo swojego pana.

Rasy psów najlepiej nadające się do policji

Każda rasa psa charakteryzuje się innym zachowaniem. Są kanapowce, które idealnie nadają się do głaskania i zabawy, ale są też takie rasy, które wymagają odpowiedniego, profesjonalnego podejścia, w innym wypadku mogą wykazywać oznaki agresji.

Psy, które służą w szeregach policji muszą się cechować posłuszeństwem, opanowaniem, bystrością i chęcią nauki. Do tego typu pracy najlepsze są: owczarki, labradory, rottweilery, golden retievery i foksteriery.  


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
97 %
2.6kmh
23 %
czw.
23 °
pt.
29 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE