poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dni otwarte w Muzeum Zabytkowych Narzędzi w Gorzowie

Dni otwarte w Muzeum Zabytkowych Narzędzi w Gorzowie

Od soboty do środy (29.04 – 03.05) Muzeum Zabytkowych Narzędzi mieszące się na Wieprzycach zaprasza mieszkańców na dni otwarte. Zbiory przyrządów z dawnych lat można podziwiać bezpłatnie!

Trochę historii i zabawy. Muzeum też może być ciekawe!

Obecnie w zbiorach muzeum znajduje się około 3 tysięcy ciekawych przedmiotów, które używane były w dawnych czasach. Wiele z nich służyło takim profesjom, które w tej chwili nawet nie występują. Ale zobaczenie na własne oczy wiertarki smyczkowej czy plombownicy może zrobić ogromne wrażenie!

Narzędzia w muzeum są wszystkich profesji: stolarskie, blacharskie, ciesielskie, dekarskie, złotnicze, zegarmistrzowskie, szewskie, kaletnicze, szklarskie, itp. – powiedział Tomasz Maciejewski, założyciel muzeum.

Dla niektórych może to być też swego rodzaju powrót do przeszłości, bo wiele z tych narzędzi wykorzystywanych było w codziennym życiu i można je było znaleźć w wielu domach. Co prawda obecne pokolenie na pewno z nich nie korzystało, jednak być może używał ich dziadek? Warto przyjść i się przekonać!

Zwłaszcza, że Muzeum Zabytkowych Narzędzi zaprasza teraz na dni otwarte, które rozpoczną się w sobotę i potrwają do środy. Przez kilka dni będzie można posłuchać ciekawych opowieści i historii, a na zwiedzających czekają też niespodzianki!

Muzeum Zabytkowych Narzędzi – gdzie się znajduje?

Muzeum mieści się przy ulicy Husarskiej 26 w Gorzowie. Zwiedzać je można bezpłatnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 lub po wcześniejszym umówieniu się pod numerem: 604 973 252.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE