piątek, 21 czerwca, 2024

I zapadła ciemność…

Już od poniedziałku (14.11) latarnie znajdujące się na międzyrzeckich ulicach zostaną wyłączone. Ciemno będzie w godzinach od 00:30 do 3:30. Wszystko w związku z bardzo wysokimi cenami energii.

Wysoka inflacja, trudna sytuacja gospodarcza i ogromne ceny energii elektryczną powodują, że urzędnicy praktycznie w każdym mieście muszą szukać oszczędności. W Międzyrzeczu postanowiono więc zrezygnować z ulicznego oświetlenia.

To oczywiście nie oznacza, że w mieście zapadną całkowite ciemności. Lampy będą bowiem wyłączone przez trzy godziny w środku nocy co nie powinno stworzyć dla mieszkańców większych problemów.

„Urząd Miejski, na mocy ustawy oraz w związku bezpieczeństwem energetycznym kraju i z drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. został zobowiązany do wprowadzenia oszczędności polegających na zredukowaniu o 10 proc. zużycia energii elektrycznej” czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Oświetlenie uliczne zostanie wyłączone już od poniedziałku. W Międzyrzeczu latarnie nie będą działać w godzinach od 00:30 do 3:30, z kolei na terenach wiejskich w godzinach od 23:30 do 4:00.

Urzędnicy zaznaczają jednak, że cały czas, przez całą noc, oświetlone będą dedykowane przejścia dla pieszych, czyli te, które oświetlane są lampami z własnymi skrzynkami i zasilaniem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE