wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczJak reagować i nie dać się oszukać? Debata dla seniorów

Jak reagować i nie dać się oszukać? Debata dla seniorów

W Międzyrzeczu odbędzie się specjalna debata poświęcona „Bezpieczeństwu Seniorów”. Spotkanie, w którym mogą wziąć wszyscy mieszkańcy, organizowane jest przez policjantów w Bibliotece Publicznej.

„Bezpieczeństwo Seniorów” to niezwykle ważna kwestia. Zwłaszcza w kontekście ostatnich, wielokrotnych prób wyłudzenia pieniędzy właśnie od seniorów. Grupa osób w wieku powyżej 60 lat jest szczególnie narażona na manipulacje i podstępne działania ze strony oszustów, przez co mogą stracić oszczędności życia lub też przekazać dane poufne, które następnie zostaną wykorzystane przeciwko nim.

Właśnie dlatego lubuska policja kładzie duży nacisk na działania informacyjne i edukacyjne skierowane do seniorów. Jednym z takich działań jest debata podczas której przybliżona zostanie problematyka zagrożeń osób starszych.

Omówione zostaną metody działania przestępców oraz sposoby postępowania i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Zaprezentowane zostaną aplikacje mobilne takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy aplikacja „Moja Komenda”, które znacznie przyczyniają się do   poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Jeden z punktów debaty będzie poświęcony programom profilaktycznym Ośrodka Pomocy Społeczenej w Międzyrzeczu – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (15.03) o godzinie 11:30 w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Wstęp wolny, nie są konieczne zapisy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
3 ° C
3 °
3 °
72 %
3.3kmh
69 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE