niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKajakarze zgubili się w roślinności. Na pomoc przyszli policjanci

Kajakarze zgubili się w roślinności. Na pomoc przyszli policjanci

Dwóch uczestników spływu kajakowego po Obrze straciło orientację w terenie i zagubiło się wśród gęstej roślinności. W ostatniej chwili udało im się wezwać pomoc, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Sytuacja miała miejsce minionej soboty, tj. 13.08. To właśnie wtedy dwóch kajakarzy biorących udział w spływie zgubiło się na rzece. Zapadający zmrok oraz gęsta i wysoka roślinność sprawiły, że stracili orientację w terenie. Na domiar złego okazało się, że jedyny telefon, którym dysponowali zaraz miał się rozładować.

Zaginieni zdążyli jednak zadzwonić na numer alarmowy 112 i wysłać swoją lokalizację znajomym, którzy razem z nimi byli na spływie.

– Zagubieni uczestnicy wyprawy z uwagi na zapadający zmrok postanowili wyjść na brzeg, by zakończyć swą podróż, jednak znajdowali się daleko poza infrastrukturą oraz zabudowaniami – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

O sytuacji zostali poinformowani międzyrzeccy funkcjonariusze, którzy natychmiast skontaktowali się z pozostałymi uczestnikami spływu, aby dowiedzieć się mniej więcej w jakim rejonie mogą przebywać zaginieni.

Już po chwili intensywnych poszukiwań dobra znajomość topografii terenu oraz wzorowa koordynacja zadysponowanych patroli przyniosła oczekiwany efekt. W szczerym polu funkcjonariusze zauważyli dwie sylwetki przemieszczających się i błąkających nocą osób – dodaje Mateusz Maksimczyk.

Kajakarze bezpiecznie wrócili do domu. Na pewno będą mieli co wspominać!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
18 ° C
18 °
17 °
74 %
6.3kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE