czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKaława nie chce zmian. Wybrano sołtysa

Kaława nie chce zmian. Wybrano sołtysa

Przez kolejną kadencję obowiązki sołtysa we wsi Kaława ponownie będzie pełnić Małgorzata Gralewska. Tym razem będą ją jednak wspierać nowi przedstawiciele rady sołeckiej. Kto wszedł w jej skład?

Kaława to wieś leżąca w Gminie Międzyrzecz, w której mieszka około 370 osób. To tu znajdują się takie zabytki jak kościół parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja czy obiekty Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (schronu bojowe, cztery kopuły pozoracyjne i stanowisko bojowe nr 717).

To też tu prężnie działa Ochotnicza Straż Pożarna, która odnosi liczne sukcesy m.in. na zawodach strażackich, o czym więcej pisaliśmy tutaj:

To też kolejna wieś, w której przeprowadzone zostały wybory nowych (albo i nie do końca nowych) władz. Stanowisko sołtysa ponownie objęła Małgorzata Obst-Gralewska, która była jedyną kandydatką do tej funkcji. W kierowaniu sołectwem będzie jej pomagać rada sołecka, w skład której weszli: Dominika Puls, Marek Obst, Beata Witwicka-Puchacz, Paulina Banaszek i Hubert Gralewski.

Przypomnijmy: to czas wyborów władz we wszystkich wsiach gminy Międzyrzecz. Do tej pory swoich sołtysów i rady sołeckie wybrali już mieszkańcy Kuligowa, Kurska, Świętego Wojciecha, Piesków, Wysokiej, Kalska i Kuźnika, Wyszanowa, Szumiącej, Gorzycy, a teraz także Kaławy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
0 ° C
0.4 °
0 °
99 %
1kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE