czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKolumbarium na cmentarzu jest już gotowe

Kolumbarium na cmentarzu jest już gotowe

Na nekropolii w Międzyrzeczu zakończyła się już budowa kolumbarium. Na razie gotowe są dwa segmenty, wkrótce wybudowany zostanie trzeci.

Kolumbarium to prostopadłościenna budowla pełniąca funkcję zbiorowego grobowca. To tam umieszczane są urny z prochami zmarłych. Na międzyrzeckim cmentarzu znalazły się dwie ceglane ściany, w których znajduje się 108 komor. Dodatkowo teren wokół kolumbarium został utwardzony kostką brukową. Pojawiły się ławeczki i więcej zieleni. Wcześniej powstała też ścieżka prowadząca do obiektu z centrum cmentarza.

– Niebawem przystąpimy do kolejnej części tej inwestycji, czyli budowy trzeciego segmentu na 54 urny. Łącznie za ścieżkę i kolumbarium zapłacimy około 700 tysięcy złotych – informuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Trzeci segment ma być gotowy na jesień. Budowa kolumbarium to pomysł radnych z Międzyrzecza, z inicjatywą budowy wystąpili Maria Kijak i Eugeniusz Sawiński.

– Kremowanie zwłok jest coraz bardziej popularne w naszym kraju. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Obecnie trwają prace nad ustaleniem regulaminu korzystania z kolumbarium.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
70 %
2.3kmh
10 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE