piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKolumbarium na cmentarzu jest już gotowe

Kolumbarium na cmentarzu jest już gotowe

Na nekropolii w Międzyrzeczu zakończyła się już budowa kolumbarium. Na razie gotowe są dwa segmenty, wkrótce wybudowany zostanie trzeci.

Kolumbarium to prostopadłościenna budowla pełniąca funkcję zbiorowego grobowca. To tam umieszczane są urny z prochami zmarłych. Na międzyrzeckim cmentarzu znalazły się dwie ceglane ściany, w których znajduje się 108 komor. Dodatkowo teren wokół kolumbarium został utwardzony kostką brukową. Pojawiły się ławeczki i więcej zieleni. Wcześniej powstała też ścieżka prowadząca do obiektu z centrum cmentarza.

– Niebawem przystąpimy do kolejnej części tej inwestycji, czyli budowy trzeciego segmentu na 54 urny. Łącznie za ścieżkę i kolumbarium zapłacimy około 700 tysięcy złotych – informuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Trzeci segment ma być gotowy na jesień. Budowa kolumbarium to pomysł radnych z Międzyrzecza, z inicjatywą budowy wystąpili Maria Kijak i Eugeniusz Sawiński.

– Kremowanie zwłok jest coraz bardziej popularne w naszym kraju. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Obecnie trwają prace nad ustaleniem regulaminu korzystania z kolumbarium.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
26 ° C
26 °
25.9 °
60 %
4.4kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE