niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKoncert zespołu Trupięgi w Międzyrzeczu. Jest nowa data

Koncert zespołu Trupięgi w Międzyrzeczu. Jest nowa data

Z uwagi na niesprzyjającą aurę, a dokładniej intensywne opady deszczu, nie odbył się zaplanowany na początek sierpnia koncert zespołu Trupięgi. Na szczęście impreza nie została odwołana, a jedynie przełożona. Teraz znamy już nową datę wydarzenia!

Zespół Trupięgi swoją nazwę zapożyczył od tytułu jednego z wierszy Bolesława Leśmiana i to właśnie poezję tego artysty prezentują podczas swoich koncertów.

W skład zespołu wchodzi pięć osób: Katarzyna Gardzejewska (śpiew) Jacek Filipek (instrumenty perkusyjne, głos), Jerzy Hippmann (gitara basowa, głos), Kosma Kowalski (gitara), Filip Słowiakowski (perkusja).

Jak sami o sobie piszą:

„Budujemy nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmiejemy się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwimy też sami z siebie, improwizując i bawiąc się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalamy w niespotykanej miksturze podczas koncertów, budujemy nastrój i w mig go obalamy, romantycznie zabieramy słuchacza w niecodzienną podróż podczas, której żonglujemy emocjami – radością i smutkiem.
Poezję interpretujemy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost. Nasze koncerty to nie tylko muzyka, to intymne spotkanie z poezją leśmianowskich wierszy  w naszej interpretacji, do której wykorzystujemy nie tylko muzykę, słowa, śpiew, ale także plastyczność naszych ciał, co w całości tworzy spektakl muzyczno-poetycko-teatralny” czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

Już wkrótce ich twórczość będzie można poznać bliżej na żywo. Zespół Trupięgi zawita bowiem do międzyrzecza. Koncert odbędzie się 15. sierpnia o godzinie 19:00 w Amfiteatrze na Podzamczu. W przypadku złej pogody impreza przeniesiona zostanie do kawiarenki kina MOK. Wstęp wolny.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
25 ° C
25 °
25 °
45 %
2.5kmh
98 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE