czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzów wśród najlepszych miast do życia! Wiemy, na którym miejscu się znalazł

Gorzów wśród najlepszych miast do życia! Wiemy, na którym miejscu się znalazł

Już po raz kolejny serwis internetowy Business Insider przygotował ranking najlepszych polskich miast do życia. Zestawiono ze sobą 16 miast wojewódzkich, w tym również Gorzów i Zieloną Górę. W dwóch kategoriach dla Gorzowa przypadło podium!

Sporządzając ranking Business Insider brał pod uwagę stopę bezrobocia, wysokość zarobków, ceny mieszkań z rynku wtórnego, dostęp do lekarzy, stopień przestępczości oraz jakość powietrza.

W ogólnym rozrachunku najlepiej wypadł Poznań – wg. Serwisu to właśnie tutaj ludziom żyje się najlepiej. Na drugim miejscu znalazły się Katowice, a na trzecim Opole.

Co z Gorzowem? Nasze miasto zajęło siódme miejsce! To nie koniec, bo w kategoriach „dostępność mieszkań” oraz „jakość powietrza” Gorzów znalazł się na zaszczytnej drugiej pozycji. Dużo gorzej jest z „dostępnością do lekarzy” i „średnim wynagrodzeniem”, ponieważ tutaj miasto uplasowało się na dopiero na 14. Pozycji.

Osobiście widzę wiele rzeczy do poprawy, zmiany czy rozbudowy jednak trudno nie zgodzić się z konkluzją wypływająca z tego raportu, że Gorzów jest dobrym miastem do mieszkania, do pracy i do nauki. Systematycznie podnosimy jakość dróg, komunikacji miejskiej, poszerzamy ofertę kulturalną, inwestujemy w rozwój ekologiczny, czuwamy nad jakością powietrza. Na miasto trzeba patrzeć w szerszym kontekście, przez pryzmat innych porównywalnych miast, jak wypadamy na ich tle, tego co się dzieje w kraju, jak wygląda w nim rozwój społeczny czy demografia – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jeśli chodzi o miasta najmniej korzystne do życia to znalazły się wśród nich Kraków, Warszawa, a na samym końcu Białystok.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE