sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczLekcje będą jeszcze ciekawsze! Ścieżka edukacyjna przy SP nr 3

Lekcje będą jeszcze ciekawsze! Ścieżka edukacyjna przy SP nr 3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu mają powód do radości! Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego do ich użytku udostępniona została całkiem nowa ścieżka edukacyjna. Wszystko po to, by jeszcze lepiej zrozumieli otaczający ich świat, a nauka była przyjemna i ciekawa.

Zdjęcia zwierząt zamieszkujących poszczególne regiony, ich opisy i miejsca bytowania, a do tego informacje o zanieczyszczeniach środowiska i wpływie człowieka na naturę – to wszystko zawiera nowa ścieżka edukacyjna. Oczywiście, całość przedstawiona w barwny i intrygujący sposób umożliwiający dzieciom zabawę.

Dzięki zainstalowanym urządzeniom i grom, dzieci będą mogły poznać bogactwo natury, a także zdobyć informację nt. zmian klimatu i wpływu człowieka na atmosferę. Wierzymy, że ta nowa infrastruktura da możliwość do przeprowadzenia wielu ciekawych lekcji z biologii i przyrody, a także pozwoli w ciekawy sposób spędzić czas przerwy międzylekcyjnej – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Ścieżka edukacyjna mieści się nieopodal bieżni, koło placu zabaw. Jej koszt to 53 tysiące 505 złotych, z czego ponad 26 tysięcy to dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
14 ° C
14 °
13.2 °
94 %
2.2kmh
100 %
pt.
14 °
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE