środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOsiem firm chce wybudować obwodnicę - poznaliśmy kwoty

Osiem firm chce wybudować obwodnicę – poznaliśmy kwoty

Pomimo iż całe postępowanie zostało przedłużone o miesiąc to aż osiem firm chce wybudować obwodnicę Krosna Odrzańskie. Nie sprawdziły się również przewidywania o tym, że nowa droga będzie kosztowała ponad 500 mln zł. Jest dużo mniej.

Najważniejsza informacja jest taka, że główny inwestor Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewidziała na ten cel wyższą kwotę niż niektóre z ofert, które wpłynęły (ok. 386 mln zł). Przekroczenie, mogło bowiem oznaczać, że postępowanie zostanie unieważnione.

Wśród ośmiu firm, które złożyły oferty są duże marki takie jak Budimex, Mostostal czy Strabag. Jednak to spółka Polaqua z Piaseczna przedstawiła najtańszą kwotę – niewiele powyżej 305 mln zł.

Głównym kryterium oceny ofert złożonych w przetargu jest cena (60 proc.). Pod uwagę będą brane również pozacenowe kryteria dotyczące okresu gwarancji na wskazane elementy konstrukcji (40 proc.) – czytamy w komunikacie GDDKiA zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej. Teraz urzędnicy przystąpią do analizy oferty. Weryfikacja może potrwać jednak kilka miesięcy.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał na realizację umowy nie więcej niż trzydzieści dziewięć miesięcy, w tym siedemnaście miesięcy na okres projektowania i dwadzieścia dwa miesiące na realizację robót budowlanych (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy – trwa on od 15 grudnia do 15 marca). 

Obwodnica o długości 11,3 km będzie biegła po nowym śladzie omijając Krosno Odrzańskie. Jej początek zlokalizowany będzie na DK29 w rejonie Osiecznicy, a koniec na DK32 w rejonie Połupina. Nowa droga będzie omijała Krosno Odrzańskie od strony północnej i wschodniej – to wariant II (spośród trzech poddanych szczegółowej analizie) zatwierdzony decyzją środowiskową, jako najkorzystniejszy pod kątem techniczno-ekonomiczno-środowiskowym. W ramach inwestycji wykonawca zbuduje most na Odrze.

Zestawienie ofert opracowane przez GDDKiA

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
25.4 ° C
25.4 °
22.8 °
42 %
5.3kmh
100 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE