poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiędzyrzecki Park Przemysłowy nr 2 coraz bliżej!

Międzyrzecki Park Przemysłowy nr 2 coraz bliżej!

Rusza uzbrajanie terenów pod nowe zakłady pracy. W tej sprawie zwołano radę budowy, na której omawiano kwestie związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej, dróg, chodników, oświetlenia i linii energetycznych.

Międzyrzecki Park Przemysłowy nr 2 powstaje między Lubosinkiem i ul. Rokitniańską. Do dyspozycji inwestorów będzie tam działka o wielkości prawie 103 hektarów, przy czym 100 hektarów to tereny należące do Skarbu Państwa, a niecałe trzy hektary to własność gminy Międzyrzecz.

W pierwszym Parku Przemysłowym wszystkie działki zostały już sprzedane, dlatego przygotowywane są nowe tereny. Zanim jednak inwestorzy będą mogli zacząć tam działanie konieczne jest uzbrojenie tych terenów. Ten etap właśnie się rozpoczyna.

– Nowy park będzie kolejnym kołem zamachowym rozwoju miasta. Dlatego inwestycja ma strategiczne znaczenie dla miasta i jego mieszkańców – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Jak przyznają urzędnicy toczą się już wstępne rozmowy z zainteresowanymi inwestorami.
Uzbrajaniem terenów zajmie się firma Gorem. Całkowity koszt tej inwestycji to 5 mln 987 tysięcy złotych, z czego ponad 4 mln 900 tysięcy złotych to rządowe dofinansowanie. Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.9 °
1.5 °
88 %
3.4kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE