niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZmiana ordynatora w szpitalu Zachodnie Centrum Medyczne

Zmiana ordynatora w szpitalu Zachodnie Centrum Medyczne

Od 1 lutego w szpitalu Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim zatrudniony jest nowy ordynator oddziału internistycznego – lek. Marek Woźniak.

Poszukiwania nowego ordynatora oddziału chorób wewnętrznych w Krośnie Odrzańskim rozpoczęły się już w czerwcu zeszłego roku. Zmiana ordynatora wynikała z faktu, że poprzedni lekarz na tym stanowisku otrzymał wypowiedzenie, po tym jak został przyłapany na byciu nietrzeźwym podczas dyżuru. Szpital postanowił zakończyć z nim współpracę.

Poszukiwania nowego specjalisty trwały długo. – Mamy bardzo trudną sytuację, ze względu na brak lekarzy internistów – tłumaczyła prezes Zachodniego Centrum Medycznego, Jolanta Siwicka. – Utrata ordynatora – niezależnie kim on by nie był – jest równoznaczne z zamknięciem oddziału wewnętrznego, a to by było ze szkodą dla mieszkańców powiatu.

Nowy ordynator już pracuje w krośnieńskim szpitalu. To lek. Marek Woźniak, internista oraz były ordynator oddziału internistycznego w Szpitalu na Wyspie w Żarach. Na tamtejszym stanowisku kierowniczym pracował przez 13 lat.

W wywiadzie dla portalu Krosno Odrzańskie Nasze Miasto lek. Marek Woźniak przyznał, że widzi duży postęp i rozwój dokonał się zarówno pod względem kadry medycznej, warunków zapewnianych pacjentom, ale też pod kątem wyposażenia w szpitalu w Krośnie Odrzańskim.

Oddział przede wszystkim musi zabezpieczać mieszkańców powiatu w zakresie podstawowych usług, do których jest powołany – powiedział nowy ordynator. – Taka jest zresztą rola szpitali powiatowych. Szybka i kompletna diagnostyka będzie podstawą naszej działalności. Współpracujemy z ośrodkami specjalistycznymi w zakresie pogłębionej diagnostyki czy wysokospecjalistycznego leczenia. Z czasem możliwe będzie również bardziej specjalistyczne działanie oddziału w zakresie leczenia specjalistycznego np. cukrzycy.

Lek. Marek Woźniak liczy również na to, że w przyszłości szpital zakupi sprzęt monitorujący o rozszerzonych funkcjach do diagnostyki kardiologicznej, ponieważ wielu pacjentów trafia do placówki w Krośnie Odrzańskim z chorobami układu krążenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
3.8 °
80 %
5.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
5 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE