piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiędzyrzecz ma drugiego generała!

Międzyrzecz ma drugiego generała!

Pochodzący z Międzyrzecza oficer Rafał Miernik odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację na stopień generała brygady. To już drugi generał urodzony właśnie w Międzyrzeczu. Sama uroczysta nominacja miała miejsce w miniony poniedziałek, czyli 15. sierpnia.

Generał Rafał Miernik urodził się i wciąż mieszka w Międzyrzeczu. To tutaj rozpoczął swoją wojskową karierę. Najpierw przez wiele lat zajmował stanowiska dowódcze w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej. Był tez uczestnikiem misji zagranicznych w Iraku oraz w Afganistanie. Kilka lat temu objął dowództwo nad 12. Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej, a w tej chwili dowodzi 19. Lubelską Brygadą Zmechanizowaną. Cały czas pełni też funkcję prezesa K.S. Judo Spartakus Międzyrzecz.

 – Liczę na dalszą owocną współpracę. Jego kariera jest kolejnym przykładem, że stacjonująca w naszym mieście brygada jest kuźnią kadr dowódczych Wojsk Lądowych – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Poprzednim międzyrzeczaninem, który otrzymał nominację generalską jest Jerzy Zatoński. Miało to miejsce w 2013 roku, a nominację wręczał Aleksander Kwaśniewski, pełniący wtedy funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE