czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiędzyrzecz wspiera Ukrainę. Zbierane będą potrzebne rzeczy

Międzyrzecz wspiera Ukrainę. Zbierane będą potrzebne rzeczy

Gmina Międzyrzecz dołącza do pomocy ogarniętej wojną Ukrainie i organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy, które następnie trafią na granicę. Główne punkty, do których będzie można przynosić to co niezbędne ruszą od środy. Potrzebni są też wolontariusze.

24. lutego Rosja zaatakowała Ukrainę, walki trwają cały czas, a mieszkańcy w miarę możliwości starają się opuścić kraj, by ratować swoje życie. Zakaz opuszczania Ukrainy mają mężczyźni w wieku od 18 do 60 roku życia.

Na granicy polsko-ukraińskiej jest cała masa ludzi, którzy potrzebują pomocy. Ta pomoc niezbędna jest też w środku kraju żołnierzom walczącym o wolność. Dlatego w większości polskich miast trwają zbiórki potrzebnych rzeczy. Podobne punkty zostaną uruchomione w Międzyrzeczu.

A potrzebne jest praktycznie wszystko: pampersy, kremy, maści dla dzieci na odparzenia pupy (zdarza się, ze dzieci od dwóch dni są w tym samym pampersie), mleka modyfikowane (również te przeznaczone dla dzieci z alergiami), musy i tubki dla dzieci, kaszki błyskawiczne, smoczki, butelki, koce (w tym koce termiczne), karimaty, termosy, żywność długoterminowa, talerze głębokie, łyżeczki, widelce, kubki, artykuły higieniczne (np. mydła, szampony, pasty), łóżka polowe, ubrania (ale te pasujące do obecnej pogody, niepotrzebne są np. sandały), woda butelkowa, opatrunki, ręczniki, chusteczki nawilżane, papier, zabawki, baterie, latarki czy zapalniczki.

Jak przyznaje Alicja Jankowska, koordynująca akcję pomocową w Międzyrzeczu, w tej chwili najbardziej potrzebne są między innymi środki medyczne, opatrunki, gaziki, leki przeciwbólowe, koce, koce termiczne czy żywność długoterminowa.

Zbiórka niezbędnych rzeczy rozpocznie się w środę (02.03). Środki czystości i higieny osobistej będą zbierane w Szkole Podstawowej nr 1, natomiast żywność i odzież będzie można przynosić do Miejskiego Ośrodka Kultury.

Międzyrzecz przyjął też pierwszych uchodźców – to około 30 osób, które zazwyczaj mają ze sobą jedynie jedną torbę i bardzo potrzebują wsparcia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
9 ° C
13.2 °
9 °
65 %
3.2kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE