czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielona Góra zbiera rzeczy dla Ukraińców. Sprawdźcie jak można pomóc

Zielona Góra zbiera rzeczy dla Ukraińców. Sprawdźcie jak można pomóc

W Zielonej Górze działa kilka punktów, w których zbierane są rzeczy potrzebne uchodźcom oraz ogarniętej wojną Ukrainie. Potrzeby są bardzo duże i każda pomoc jest na wagę złota. Gdzie można przynosić to co najpotrzebniejsze?

Wojna na Ukrainie trwa już pięć dni. Dokładnie 24. lutego o świcie Rosja (pod przywództwem Władimira Putina) zaatakowała Ukrainę, która jednak nie poddaje się i zacięcie walczy o obronę swojego kraju. Walczą mężczyźni, a kobiety i dzieci starają się opuścić kraj, by ratować życie. Na granicy polsko-ukraińskiej są tłumy ludzi potrzebujących pomocy. Wsparcie jest konieczne także żołnierzom walczącym na froncie. Dlatego też w Zielonej Górze zorganizowano kilka punktów, do których wszyscy, którzy chcą pomóc mogą przynosić niezbędne rzeczy.

Co jest potrzebne?

Odzież i okrycia (koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania nowe lub używane w dobrym stanie, płaszcze przeciwdeszczowe), środki higieny i czystości (płyny do kąpieli/pod prysznic, mydło, dezodoranty, asta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, kremy na odparzenia dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe), żywność (woda, żywność do szybkiego przygotowania, batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż), zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy.

Punkty zbiórek w Zielonej Górze:

  • Caritas – rzeczy można przynosić do magazynu znajdującego się przy ulicy Dworcowej 21. Tam też można zgłaszać wolontariuszy;
  • Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego (wejście od strony parkingu) w godzinach od 8:00 do 18:00;
  • Stowarzyszenie Warto jest Pomagać ulica Wazów 3
  • specjalnie oznaczony kiosk przy ratuszu (w godzinach od 13:00 do 17:00)
  • Zielonogórski Oddział Związku Ukraińców działający przy ul. Krasickiego 25 – tutaj potrzebne jest głównie wyposażenie militarne, czyli m.in. hełmy, ubrania wojskowe, kamizelki kuloodporne, rękawiczki, power banki, opaski. Zbiórka trwa jeszcze tylko do jutra (29.02), ponieważ jutro koordynatorzy wyjeżdżają z wyposażeniem na Ukrainę.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
16.1 ° C
16.7 °
9.4 °
38 %
2.4kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
19 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE