piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMonika Michalik zawodniczką 100-lecia Polskich Zapasów!

Monika Michalik zawodniczką 100-lecia Polskich Zapasów!

Urodzona w Międzyrzeczu zapaśniczka Monika Michalik została wybrana zawodniczką 100-lecia Polskich Zapasów. Uroczysta gala podczas której wręczono wyróżnienie odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Monika Michalik na swoim koncie ma już wiele zapaśniczych sukcesów. Wychowanka klubu Orlęta Trzciel w 2016 roku zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio. Startowała wtedy w kategorii do 63 kilogramów w stylu wolnym.

To trzykrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata, dwukrotna srebrna medalistka wojskowych mistrzostw świata, czterokrotna mistrzyni Europy i czterokrotna wicemistrzyni Europy.

Teraz jej osiągnięcia zostały wyróżnione przez Polski Związek Zapaśniczy. Podczas gali z okazji 100-lecia Związku Monika Michalik została wybraną zawodniczką 100-lecia Polskich Zapasów.

Jest mi niezmiernie miło, że zostałam wyróżniona (…) Czuję się zaszczycona, że znalazłam się w gronie najlepszych zawodników w 100 – letniej historii polskich zapasów wraz z Adamem Sandurskim oraz Józefem Lipieniem” pisze zawodniczka na swoim oficjalnym, Facebookowym profilu.

Monika Michalik urodziła się w Międzyrzeczu, ale dorastała w Jasienicu, w gminie Trzciel. W 2019 roku hala wybudowana w Trzcielu otrzymała jej imię. Od tego też roku zapaśniczka zakończyła karierę sportową i postanowiła sprawdzić swoje siły w roli trenerki zapasów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9 ° C
9 °
9 °
62 %
3.8kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE