sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryMiliony na ścieżkę rowerową - umowa podpisana

Miliony na ścieżkę rowerową – umowa podpisana

Prawie 7 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymała Szprotawa na rozbudowę infrastruktury rowerowej. W gminie powstanie nowa ścieżka na trasie Szprotawa-Stypułów.

Wykonawcą robót będzie firma Tandem Sp. z o.o. z Żagania. W poniedziałek, 24 października 2022 r. burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik symbolicznie podpisał umowę z przedstawicielami firmy. Przedmiotem projektu jest budowa ścieżki rowerowej relacji Szprotawa-Kartowice-Witków-Siecieborzyce–Stypułów, która będzie pełniła funkcję korytarza transportowego, będącego alternatywą dla innych środków transportu.

Projekt obejmuje następujące elementy robót: dokumentację projektową, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie i urządzenia obce, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, roboty mostowe, Miejsca Obsługi Rowerzystów i dworzec rowerowy. Dla inwestycji przygotowano Program Funkcjonalno-Użytkowy.

Mamy co pokazać, mamy wspaniałe walory turystyczno-przyrodnicze do wyeksponowania. Potrzebna jest infrastruktura turystyczna. Cieszę się, że ten projekt wpisuje się w to w znamienity sposób. Mam nadzieję, że w przyszłości takich projektów zrealizujemy jeszcze sporo – powiedział o inwestycji w gminie Szprotawa członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Miejsca Obsługi Rowerzystów i dworzec rowerowy

W ramach projektu „VELO SPROTAVIA” oprócz samej ścieżki rowerowej powstaną m.in. Miejsca Obsługi Rowerzystów i dworzec rowerowy. Wybudowana trasa połączy się z istniejącą ścieżką rowerową relacji Stypułów-Kożuchów–Ciepielów-Nowa Sól-Otyń-Lipiny–Lubięcin–Konotop–Kolsko–Sławocin.

Takie ścieżki rowerowe to mniej samochodów na ulicach, więcej osób rozumiejących poruszanie się autobusami, pociągami. To wszystko po to, aby dbać o przyszłość kolejnych pokoleń, by mogły funkcjonować w nieskażonym środowisku – powiedział Marcin Jabłoński.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
5.6 ° C
6.1 °
5.6 °
90 %
2.2kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
6 °
niedz.
8 °
pon.
8 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE