piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie bezpieczniej. Progi zwalniające na Mościckiego

Będzie bezpieczniej. Progi zwalniające na Mościckiego

W rejonie ulic Wyczółkowskiego, Mościckiego i Wańkowicza wprowadzono strefę ograniczonej prędkości. Teraz można się tam jeździć nie szybciej niż 30 km/h. Pojawiły się też progi zwalniające.

Progi typu wyspowego, czyli tak zwane poduszki berlińskie, umiejscowiono na przejściu dla pieszych na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Mościckiego. Mają elementy odblaskowe i czerwony kolor, aby odróżniać się od nawierzchni i aby kierowcy mogli je dostrzec już z daleka.

Oprócz tego na całej długości ulicy wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

„Zgodnie z przyjętą w mieście praktyką zdecydowano, że w strefach tempo 20-30, nie będą stawiane dodatkowe znaki drogowe. Jest to zgodne z zaleceniami ekspertów transportu i ruchu drogowego, którzy uznają, że w Polsce stawianych znaków jest za dużo, przez co, zamiast pomagać, szkodzą” informują urzędnicy z gorzowskiego Wydziału Dróg.

Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone w celu poprawy bezpieczeństwa w tamtym rejonie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ znajdujące się tam przejście dla pieszych jest często uczęszczane między innymi przez uczniów pobliskich szkół.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE