sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie bezpieczniej. Progi zwalniające na Mościckiego

Będzie bezpieczniej. Progi zwalniające na Mościckiego

W rejonie ulic Wyczółkowskiego, Mościckiego i Wańkowicza wprowadzono strefę ograniczonej prędkości. Teraz można się tam jeździć nie szybciej niż 30 km/h. Pojawiły się też progi zwalniające.

Progi typu wyspowego, czyli tak zwane poduszki berlińskie, umiejscowiono na przejściu dla pieszych na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Mościckiego. Mają elementy odblaskowe i czerwony kolor, aby odróżniać się od nawierzchni i aby kierowcy mogli je dostrzec już z daleka.

Oprócz tego na całej długości ulicy wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

„Zgodnie z przyjętą w mieście praktyką zdecydowano, że w strefach tempo 20-30, nie będą stawiane dodatkowe znaki drogowe. Jest to zgodne z zaleceniami ekspertów transportu i ruchu drogowego, którzy uznają, że w Polsce stawianych znaków jest za dużo, przez co, zamiast pomagać, szkodzą” informują urzędnicy z gorzowskiego Wydziału Dróg.

Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone w celu poprawy bezpieczeństwa w tamtym rejonie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ znajdujące się tam przejście dla pieszych jest często uczęszczane między innymi przez uczniów pobliskich szkół.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
72 %
3.6kmh
73 %
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE