niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNiewybuch w centrum Międzyrzecza! Służby w akcji!

Niewybuch w centrum Międzyrzecza! Służby w akcji!

Takiej akcji mieszkańcy Międzyrzecza nie widzieli już dawno. W centrum Międzyrzecza funkcjonariusze policji natrafili na niewycbuch z czasów II wojny światowej. Żeby usunąć materiał konieczna była szeroko zakrojona współpraca policji, saperów, a także strażaków. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, bo… były to jedynie ćwiczenia!

Funkcjonariusze regularnie biorą udział w różnego rodzaju ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie ich gotowości do działania w kryzysowych sytuacjach. To także możliwość do podszlifowania swoich umiejętności i wypracowania metod wzajemnej współpracy miedzy poszczególnymi służbami.

Międzyrzeccy funkcjonariusze taką okazję mieli w miniony piątek (24.11). To właśnie wtedy w centrum miasta przeprowadzono ćwiczenia związane ze znalezieniem niewybuchu pochodzącego z czasów II WŚ.

Podczas ćwiczeń policyjnych funkcjonariusze natrafili na podejrzany obiekt. Zespół zajmujący się rozpoznaniem sytuacji natychmiast podjął działania w celu ustalenia, czy znalezisko stanowi rzeczywiste zagrożenie. W wyniku ścisłej współpracy z lokalnymi służbami, w tym Państwową Strażą Pożarną i wojskowymi saperami, udało się zidentyfikować niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Międzyrzeczu zostali bezpiecznie ewakuowani, a obszar wokół miejsca znaleziska został natychmiast zabezpieczony. Wojskowi saperzy, specjalnie wyszkoleni w rozpoznawaniu i neutralizacji niewybuchów, przybyli na miejsce celem zidentyfikowania oraz zabezpieczenia znaleziska. Ich udział podkreślił współpracę różnych służb, kluczową dla skutecznego zarządzania sytuacjami kryzysowymiinformuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Jak podkreślają funkcjonariusze: przeprowadzona symulacja była niezwykle ważna z uwagi na geograficzne położenie Międzyrzecza. Miasto zlokalizowane jest bowiem przy Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, czyli kompleksie poniemieckich bunkrów z czasów wojny, co wiąże się z ryzykiem natrafienia na podobne niewybuchy.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.7 ° C
11.7 °
11.7 °
86 %
3.3kmh
14 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE