wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNiewybuchy z czasów wojny odkryte w rzece. W akcji specjaliści od rozminowywania

Niewybuchy z czasów wojny odkryte w rzece. W akcji specjaliści od rozminowywania

Rewolwer oraz części karabinów wyciągnięte zostały z dna rzeki Obry w Międzyrzeczu. Policjanci odnaleźli je po zgłoszeniu otrzymanym od jednego z mieszkańców. Takie niewybuchy to nie nowość na terenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Gdy do policjantów wpłynęło zgłoszenie, że w rzece mogą się znajdować przedmioty zagrażające życiu lub zdrowiu, specjaliści od rozminowywania natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Dzięki szybkiej, sprawnej i przede wszystkim ostrożnej akcji, ekspertom udało się wydobyć z dnia m.in. części karabinów oraz rewolwer pochodzące z czasów II wojny światowej.

Teraz znaleziskiem zajmą eksperci w dziedzinie wojskowości i uzbrojenia. To właśnie do ich zadań należeć będzie zidentyfikowanie skąd pochodzą militaria oraz w jaki sposób znalazły się w Obrze.

Warto podkreślić, że niewybuchy pozostawione na naszym terenie po II Wojnie Światowej stanowią realne niebezpieczeństwo. Pomimo upływu lat, niektóre z materiałów wybuchowych mogą wciąż być aktywne i stanowić zagrożenie. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad w przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów – apeluje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Jeśli znajdziesz nie wybuch lub inny przedmiot, który mógł mieć podobne przeznaczenie, w żadnym wypadku nie podchodź do niego i nie próbuj go sprawdzić na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję oraz ostrzeż o ewentualnym niebezpieczeństwie osoby postronne.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
18.7 ° C
18.7 °
18.7 °
65 %
3.2kmh
98 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE