czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNowe muzeum już gotowe! Wygląda jak… bunkier

Nowe muzeum już gotowe! Wygląda jak… bunkier

Zakończyła się budowa nowej siedziby Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy, które znajduje się w Pniewach pod Międzyrzeczem. Budynek został oficjalnie otwarty w sobotę (08.10) i od teraz mogą go zwiedzać wszyscy chętni.

Budynek idealnie wpasował się w otoczenie, bo został zaprojektowany tak, by wyglądał jak bunkier. Składa się on z dwóch kondygnacji: na górze znajdują się kasy i pomieszczenia socjalne, z kolei na dole mieszczą się sala multimedialna, konferencyjna oraz magazyny. Niewątpliwie głównym elementem muzeum-bunkra jest ogromna sala wystawiennicza zajmująca powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych.

Muzeum sąsiaduje z bunkrem nr 717, w którym znajduje się wejście do jedynej w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym całorocznej podziemnej trasy turystycznej.

Budowa obiektu trwała dwa lata, a jej koszt to 8 mln 750 tys. zł, z czego ponad 6 mln 200 tys. to unijna dotacja. Jak zaznacza Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz gmina będzie się ubiegać o kolejne środki, dzięki którym uda się rozbudować budynek o część gastronomiczną i rekreacyjną.

A już na wiosnę przyszłego roku uruchomiona ma zostać podziemna kolejka wąskotorowa, która będzie dostępna dla zwiedzających.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
-2.4 ° C
-1 °
-2.4 °
96 %
1.8kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-0 °
pon.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE