czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczO Unii Europejskiej, relacjach z Polską i funduszach rozmawiali specjaliści

O Unii Europejskiej, relacjach z Polską i funduszach rozmawiali specjaliści

10. marca w Międzyrzeczu odbyła się konferencja „EU&You Fundusze Unijne – Gospodarka – Transformacja Energetyczna”, w której wzięli udział między innymi eksperci z zakresu prawa unijnego, dotacji czy zarządzania. Podjęto też temat wojny na Ukrainie.

Konferencja odbyła się w pensjonacie nad jeziorem Głębokie koło Międzyrzecza. Jej głównym tematem były obecne relacje Polski z Unią Europejską. Fachowcy mówili między innymi o tym jak współpraca z UE wpływa na polską gospodarkę i co mogą na tym zyskać samorządy. Uczestnicy mogli też uzyskać informacje o funduszach europejskich i ich znaczeniu w kontekście zmian energetycznych.

Wśród prelegentów byli m.in. Magdalena Antoniewicz, koordynatorka Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, Ambasador Jan Truszczyński, Wojciech Warski, Przewodniczący Panelu Gospodarczego Pracodawców RP i Team Europe, Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Agnieszka Zatorska, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, Cezary Iwaniak, reprezentant firmy Solartime Sp. z o. o. z Rzeszowa.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć kwestii Ukrainy, która 24 lutego została zaatakowana przez Rosję. O zbiórkach pieniędzy dla Ukrainy prowadzonych na całym świecie mówiła Viktoryia Faynblat, Mrs. Ukraine International 2020, pełnomocnik prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Połączyła się z uczestnikami konferencji za pomocą komunikatora. Zaraz po niej wystąpił z kolei generał Mirosław Różański, który mówił o wojnie i analizował sytuację na froncie.

Konferencja była organizowana przez Fundację „Kuźnica” im. Hugona Kołłątaja, Lubuską Organizację Turystyczną i Międzyrzecki Klub Europejski Kuźnica. W spotkaniu nie wzięli udziału przedstawiciele władz samorządowych, którzy również otrzymali zaproszenie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
9 ° C
13.2 °
9 °
65 %
3.2kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE