sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczOgródki i boisko pozostaną, nie będzie tam bloków

Ogródki i boisko pozostaną, nie będzie tam bloków

Zapadły decyzje co do działek znajdujących się w Obrzycach, które tamtejszy szpital przekazuje na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Zgodnie z ustaleniami z działkowcy dalej będą mogli korzystać z ogródków, a boisko przejdzie w ręce gminy, ale zachowa swoje przeznaczenie.

Burmistrz Międzyrzecza, Remigiusz Lorenz, spotkał się z członkiem zarządu województwa Tadeuszem Jędrzejczakiem i dyrektorami departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Chodziło o tereny, które Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych-Obrzyce przekazuje na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Obecnie na tych terenach znajdują się ogródki działkowe oraz boisko. Mieszkańcy obawiali się, że zostaną one zlikwidowane, a w ich miejsce powstaną bloki wielorodzinne.

Teraz międzyrzeczanie mogą odetchnąć z ulgą, bo zarówno ogródki jak i boisko piłkarskie nie zostaną zlikwidowane. Po przekazaniu terenów z działkowcami mają zostać podpisane umowy na dalszą dzierżawę ogródków.

Bardzo dobrze, że sprawę udało się szybko i sprawnie załatwić zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – przyznał Remigiusz Lorenz.  

Oprócz tego burmistrz Międzyrzecza przedstawił propozycję przekazania gminie części szpitalnej działki, aby poszerzyć ulicę Długą i zorganizować m.in. bezpośredni wjazd na ulicę dla wozów Ochotniczej Straży Pożarnej.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
91 %
2.8kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE