czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPatrole wodne na międzyrzeckich akwenach

Patrole wodne na międzyrzeckich akwenach

Policjanci z Międzyrzecza, korzystając ze specjalnej łodzi motorowej, kontrolują gminne jeziora, zarówno te strzeżone jak i dzikie. Wszystko po to, by wypoczywający tam mieszkańcy mogli spędzić czas bezpiecznie i spokojnie.

Lato w pełni, wakacje trwają, a temperatury są coraz wyższe. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka ochłody właśnie nad jeziorami. A tych w Gminie Międzyrzecz na pewno nie brakuje! Wypoczywając nad wodą trzeba jednak zadbać o własne bezpieczeństwo i stosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim: nie należy się kąpać i spożywać alkoholu, lepiej też nie wchodzić mocno rozgrzanym do wody, ponieważ może to grozić szokiem termicznym. Niebezpieczne są również skoki „na główkę”, gdyż teren znajdujący się pod wodą może być nierówny i miejscami płytki, a to może skończyć się tragicznie.

O tych zasadach przypominają między innymi międzyrzeccy policjanci. Sami także aktywnie działają i kontrolują lokalne akweny.

– Mundurowi podczas patrolu na wodzie, kontrolują trzeźwość osób żeglujących oraz czy wodne środki komunikacji posiadają niezbędne wyposażenie takie jak na przykład kapoki. Dodatkowo zwracają oni uwagę na niezbędne pozwolenia jakie powinni posiadać wędkarze – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Funkcjonariusze do dyspozycji mają również nowoczesną łódź motorową wyposażoną w sprzęt najwyższej jakości dzięki czemu w razie jakiegokolwiek wypadku na wodzie mogą w ekspresowym tempie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE