czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPiosenka dla Ukrainy. By okazać wsparcie i nieść nadzieję

Piosenka dla Ukrainy. By okazać wsparcie i nieść nadzieję

Ewa Witkowska, ze szkoły śpiewu i gry na instrumentach w Międzyrzeczu, napisała piosenkę, która w obecnych, trudnych czasach ma dać nadzieję i pokazać jak ważna jest pomóc drugiej osobie. Utwór wykonał międzyrzecki Chór Piccolo.

Przesłaniem piosenki jest to, aby przebudzić się, wyjść z egoizmu i skierować się w stronę drugiego człowieka. To szczególnie ważne dzisiaj, gdy za Polską granicą codziennie ktoś ginie. Właśnie teraz ludzie powinni otworzyć swoje serca, bo, jak mówią słowa utworu: „dawanie mnoży się w nas”.

Przypomnijmy: na Ukrainie od ponad pięćdziesięciu dni trwa wojna. 24. Lutego kraj został zaatakowany przez wojska rosyjskie i od tamtej pory ukraińcy bronią swojej wolności. Ale potrzebują też naszej pomocy, dlatego w całej Polsce działają punkty zbiórek, do których można przynosić najpotrzebniejsze rzeczy, czyli m.in. żywność, środki higieniczne, kosmetyczne, itp. Zbierane są także rzeczy, które pojadą bezpośrednio na Ukrainę, zarówno do cywilów jak i żołnierzy, dlatego potrzebne jest też np. wyposażenie wojskowe. W Międzyrzeczu takie punkty funkcjonują w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, Szkole Podstawowej nr 1 oraz w biurze przy ul. Marcinkowskiego 75 i magazynie w Obrzycach – dawny oddział nr 7.

Najważniejsze jest, aby ludzie chcieli pomagać sobie nawzajem, aby spierali się w tych trudnych chwilach. „Bo dzielić się jest rzeczą prostą, gdy miłość ma się za cud”. Utwór dostępny jest m.in. na Facebookowym profilu Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9.8 ° C
9.8 °
9.8 °
72 %
3.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE