poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPodaruj radość! Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Podaruj radość! Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

W województwie lubuskim wciąż brakuje wolontariuszy, którzy zajmą się koordynacją i dostarczaniem paczek dla potrzebujących. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do akcji mogą się zgłaszać za pośrednictwem oficjalnej strony Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka to akcja organizowana od 2001 roku. Jej idea oparta jest na poszukiwaniu przez wolontariuszy rodzin, które potrzebują pomocy oraz takich, które tej pomocy chciałyby udzielić. Darczyńcy, po wybraniu rodziny w potrzebie, przygotowują dla niej specjalnie dedykowaną paczkę. Później, wolontariusze przekazują tę paczkę rodzinie.

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat, jest pełna zapału, energii i motywacji do działania. Ważne, by chcieć pomagać!

„Wolontariuszka / Wolontariusz Szlachetnej Paczki pracuje z Rodziną. Poprzez spotkania odkrywa jej potencjał i – na ile to możliwe – prowadzi ją do samodzielności. Jest łącznikiem między Rodziną a Darczyńcą. Pomocą w realizacji zadań jest przede wszystkim zespół Wolontariuszy w rejonie oraz szkolenia i przygotowane materiały” czytamy na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialna, ale przede wszystkim satysfakcjonująca funkcja, dzięki której można poznać niezwykłych ludzi i [pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Zgłaszać się można tutaj: Zgłoszenie na Lidera i Wolontariusza – Kliknij i zgłoś się! – Szlachetna Paczka.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
13 ° C
13 °
13 °
54 %
4.3kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE