piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólZajęcia z "samoobrony" dla seniorów

Zajęcia z „samoobrony” dla seniorów

Policjanci kolejny raz proszą seniorów o czujność. Oszuści nadal atakują, wymyślają nowe metody, wciąż tego samego oszustwa.

Mundurowi z Nowej Soli zorganizowali seniorom kurs samoobrony i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Osoby w podeszłym wieku regularnie stają się ofiarami oszustów. Policja ponownie zwraca się z prośbą o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Ofiarami oszustwa głównie padają ludzie starsi, których to wrażliwość i ufność wykorzystują przestępcy.

Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Nowosolscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo seniorów, zorganizowali dla nich szkolenie z samoobrony. Oprócz zajęć praktycznych przeprowadzili prelekcję na temat czyhających na nich oszustw.

Lubuska Policja realizuje projekt pod nazwą „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Policjanci przestrzegali przed przestępcami, przez których zagrożone są ich oszczędności. Na koniec spotkania zadowoleni seniorzy opowiadali o swoich przypadkach, kiedy to wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie małe
16.1 ° C
16.2 °
16.1 °
73 %
1.9kmh
35 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE