poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZamek Piastowski zostanie zabezpieczony po zawaleniu się jednej ze ścian

Zamek Piastowski zostanie zabezpieczony po zawaleniu się jednej ze ścian

We wtorek (18 października) Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim podpisał umowę na zabezpieczenie konstrukcji po zawaleniu się wschodniego skrzydła Zamku Piastowskiego.

Na przełomie 2021 i 2022 roku zawaliła się jedna ze ścian Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim – dokładniej zewnętrzna ściana wschodniego skrzydła.

Przyszłość zabytkowej, XIII-wiecznej warowni już wcześniej była niepewna, ponieważ konieczne było zabezpieczenie ścian na zamkowym dziedzińcu. Ponadto o kompleksowy remont jest niezwykle trudno, ponieważ brakuje pieniędzy na tego typu zadanie. Nawet po uzyskaniu dofinansowania, o które Krosno Odrzańskie tak długo walczyło.

Po zbadaniu miejsca katastrofy budowlanej uznano, że konieczne jest zabezpieczenie pozostałości wschodniego skrzydła Zamku Piastowskiego, ponieważ istnieje zagrożenie zawalenia się również ściany zachodniej tego skrzydła (po zawaleniu się muru została ona osłabiona oraz odsłonięta i poddana jest na działanie warunków zewnętrznych np. wiatru.).

W końcu udało się znaleźć wykonawcę oraz pieniądze na zabezpieczenie Zamku Piastowskiego po zawaleniu się wschodniej ściany. Burmistrz Marek Cebula podpisał dziś umowę na zabezpieczenie konstrukcji po katastrofie budowlanej skrzydła wschodniego Zamku Piastowskiego, na kwotę 984 tys. zł. Wykonawcą została firma Goplan Art.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
14.3 ° C
14.3 °
13.3 °
88 %
1.3kmh
77 %
pon.
26 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
31 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE