środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPonad 12 milionów złotych na nowe mieszkania, biura i żłobek

Ponad 12 milionów złotych na nowe mieszkania, biura i żłobek

Gmina Międzyrzecz dostała dotację na budowę nowego budynku wielorodzinnego.  Jeszcze w tym roku w planach jest przygotowanie działki pod inwestycję, a w roku następnym ogłaszany będzie przetarg na wykonawcę.

Dokładnie 12 milionów 311 tysięcy złotych powędrowało do gminy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki tym środkom przy ulicy Krótkiej powstanie nowy blok mieszkalny. Ale „mieszkalny” to tylko jedna z jego funkcji. Docelowo ma być ich więcej.

Powstaną w nim 44 mieszkania o powierzchni od 30 do prawie 60 metrów kwadratowych. Budynek będzie też pełnił funkcje usługowe. Na parterze znajdować się będą biura spółki mieszkaniowej MTBS. Ulokujemy tam również nowy żłobek, który rozwiąże problem braku miejsc opieki dla dzieci wieku od jednego do trzech lat. Umożliwi to ich rodzicom podjęcie pracy i kontynuowanie kariery zawodowej – przyznaje Remigiusz Lorenz, Burmistrz Międzyrzecza.

Dodatkowo, przy budynku powstanie parking oraz plac zabaw dla dzieci.

Inwestorem będzie Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o., na której terenie będzie budowany blok.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23 °
23 °
48 %
5.2kmh
99 %
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
29 °
niedz.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE